logo

kurumsal hosting
14 Şubat 2012

Yüzü bilgisayardan gördü, şoke oldu!

Yüz ve iki kolu bağışlanan Ahmet Kaya’nın yengesi Fatma Kaya, yüz nakli yapılan Uğur Acar’ın yeni yüzünü bilgisayarda görüp,’Bu kadar olacağını beklemiyordum. Şoke oldum’ dedi.

24 gün önce Uşak’ta beyin ölümü gerçekleşen 39 yaşındaki Ahmet Kaya’nın iki kolu ve yüzü ailesi tarafından bağışlanmıştı. Bağışlanan yüz Antalya Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’nde 19 yaşındaki Uğur Acar’a başarıyla nakledilmişti. Nakilden 21 gün sonra Uğur Acar’ın yeni yüzünün görüntüleri basına dağıtıldı.

AHMET SANKİ KARŞIMDA OTURUYOR

Uğur Acar’ın yeni yüzünü gazetecilerin bilgisayarında gören Ahmet Kaya’nın Antalya’da yaşayan yengesi Fatma Kaya ise, sözlerini şöyle sürdürdü: “Tüylerim diken diken oldu. Ahmet sanki karşımda duruyor. Bu kadar benzeyeceğini beklemiyordum. Şoka girdim. Kaşları, elmacık kemikleri ve dudakları çok benziyor. Zaten fiziği de Ahmet’e benziyor. Zayıf ve uzun. Sakalları bile Ahmet’in sakalları gibi çıkmış. Bundan sonra yüz yüze görüşmek isteriz. Daha önce söylediğim gibi o bizim Ahmet’imiz. İstediği zaman bizimle görüşebilir. Bizde kendisini ziyarete gideceğiz.”

KIZI GÖRMEK İSTEMEDİ

Ahmet Kaya’nın kızı Leyla Kahveci, kendini hazır hissetmediğini söyleyerek Uğur Acar’ın yeni yüzünü görmek istemedi. Birkaç gün sonra Uğur Acar’ı hastanede ziyaret etmeyi düşündüğünü anlatan Kahveci, şöyle konuştu: “Şu an moralim yerinde. Eğer babamın yüzünü görürsem yeniden kötü olabilirim. Biraz daha zamana ihtiyacım var. Kendimi hazır hissettiğim zaman Uğur’un yanına gideceğim.”

Etiketler: » » »
Share
294 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+3 = ?