logo

kurumsal hosting
19 Mayıs 2011

Google yine Türkiye’yi adam yerine koymadı

Google yine Türkiye’yi adam yerine koymadı. Afrika ülkeleri ile aynı sınıfta yer aldık. Google ve Türkiye’nin arasının arasının çok da iyi olmadığını artık sağır sultan bile biliyor. İşte bu durumun daha iyi anlaşılmasını sağlayan son gelişme, Google‘ın Android Market‘inde yaşanıyor.

Bilindiği gibi, kısa süre öncesine kadar Türkiye’de satılan Android ceplerin neredeyse hiç birinde Android Market bulunmuyordu. Son dönemde Android Market Türk kullanıcılarının da cebine girmeye başladı ama sadece ücretsiz uygulamaları sunarak… Ücretli uygulamalara ise, eğer “işinizi bilmiyorsanız” ulaşamıyorsunuz.

Google, yaptığı son açıklamada Android Markett’ten yazılım satın alabilen ülkelerin 131’e çıktığını duyurdu ve yukarıdaki haritayı yayınladı. Bu haritada, ücretli yazılımlara ulaşabilen ülkeler yeşil renkle, ulaşamayan ülkeler ise beyaz renkle işaretlenmiş durumda.

Haritaya dikkatli bakıldığında, Türkiye’nin, hangi ülkelerle aynı kategoride olduğunu görüp “yok artık” diyeceğinize eminiz. Ücretli uygulamalar Rwanda, Tanzanya, Nepal gibi ülkelerde bile satın alınabilirken, ne yazık ki ülkemiz halen bu listenin dışında. Bizimle birlikte Birçok Afrika ülkesi, Suudi Arabistan, Çin ve birkaç ülke daha aynı durumda.

Hürriyet

Etiketler: » »
Share
492 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+3 = ?