logo

kurumsal hosting
05 Mayıs 2013

Obeziteye karşı yürüdüler

‘Adım adım sağlığa yürüyelim’ projesi kapsamında gerçekleştirilen yürüyüş, Eskişehir Kent Park alanında yapıldı. Etkinliğe, sağlık çalışanları ve çok sayıda vatandaş katıldı. Yaklaşık 1 saat yürüyen 100 kişilik grup, sağlığın insan hayatında büyük önem taşıdığına dikkat çekti.

Halk Sağlığı Müdür Vekili Dr. Hayri Gültekin , “Halkımızın sağlığı için, obezitenin kontrolü için iki ayağımız var. Birisi; sağlıklı beslenme, sağlıklı ve kaliteli beslenme. İkincisi de hareketli yaşam. Bugünkü faaliyetimiz bu hareketli yaşam, bir proje ayağı. Aslında 10 Mayıs dünyada yürüyüş günüdür. Biz onun için burada bir farkındalık yaratmak amacıyla böyle bir faaliyet düzenledik.” diye konuştu. Vatandaşa önerilerde bulunan Gültekin, “Biz her zaman işimize gidip gelirken yürümeyi tercih ediyoruz ya da öneriyoruz. Asansör kullanmamayı öneriyoruz. Obezitenin önlenmesi için bunun için özellikle büyük şehirlerde metropollerde her zaman yürümek mümkün olmasa bile bunu yavaş yavaş antrenman halinde başlatabiliriz. Bizim önerimiz her gün işe gitmeden önce bir durak önce inmek ya da eve gitmeden önce bir durak önce inmek.” dedi.

Yürüyüşe katılanlar, etkinlikten memnun kaldıklarını söyledi. Obezite ile mücadelede yürümenin ve sağlıklı beslenmenin önemli olduğunu söyleyen vatandaşlar, toplumda sağlıklı yürüme algısının oluşturulması gerektiğine dikkat çekti.

Kaynak: haber7.com
Share
500 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+3 = ?