logo

kurumsal hosting
14 Şubat 2012

Soba zehirlenmeleri tarih olacak

Şanlıurfa’da tuz imalatçılığı yapan Mahmut Dağ, soba zehirlenmelerine kesin çözüm bulduğunu iddia ederek, yaptığı maketle soba zehirlenmelerine nasıl çözüm getirdiğinin anlattı.

Tuz İmalatçısı Mahmut Dağ, “Yapmış olduğum bu maket örek makettir, ben bu maketi ile soba zehirlenmelerinin önleneceği düşüncesindeyim. Yıllardan beri kış aylarında televizyondan takip ettiğim kadar kışın lodosun esmesiyle bir sürü soba zehirlenmesi olur. Buna karşın geliştirdiğim bu aletle buna kesin bir çözümdür.

 Rüzgarın etkisi ile pervanenin dönmesi ile aşağıdaki aspiratörü çevirerek içerdeki basıncı dışarı atar. Bu şekliyle soba zehirlenmelerine kesin bir çözümdür. Artı rüzgarla çalışır, rüzgar kesildiği zaman elektrik devre dışı olur, burada elektrikli kollektörü var. Ayrıca rüzgar olmadığı zaman elektrikli kollektör devreye girer ve aleti çalıştırır. Bunu geliştirdikten sonra her evin bacasına rahatlıkla takılabilir. Hatta sanayi bacalarına da takılabilir

Bu projeden başka, başka projelerimde var. Bunlardan birisi orman yangınlarını söndürmek için. Benim düşündüğüm proje orman yangını ne kadar büyük olursa olsun yarım saat içinde söndürebilecek makine. Bir projem daha var, elektrikli araba. Şu arada çıkarmış oldukları arabalar yüz kilometrede arabaları şarj etmeleri lazım. Benim düşündüğüm projede beş bin kilo metrede, on bin kilometre durmaksızın, lastik masrafından hariç bir kuruş masrafı olmayacak şekilde. Bir projem daha var, elektronik tarla sulama sistemi.

En az bir suyla istediği tarlayı sulayabilir. Dördüncü projem, taksici cinayetlerini karşı önlemek için içözüm yolu. Diğer projem ise elektrik kaçaklarına kesin çözüm. Ama bunları hayata geçirmek için bana destek lazım. Ne laburatuvarımnede imkanım var. Şu maketi yapmak için dahi çok çile çektim. Bir yerlerden destek istiyorum. Destek çıkılması halinde bu projelerin tamamını hayat geçireceğime inanıyorum” dedi.

Etiketler:
Share
351 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+10 = ?