logo

kurumsal hosting
18 Ağustos 2011

Kandil’e hava harekatı başladı

Türk savaş uçakları Kandil ve Zap‘taki PKK hedeflerini vuruyor
Türk jetlerinin Kandil’e düzenlediği hava harekatının detaylarını Habertürk TV Genel Yayın Yönetmeni Yiğit Bulut aktardı.
Alınan bilgiye göre, Diyarbakır 2’inci Hava Kuvvet Komutanlığı 8’inci Ana Jet Üssü’nden öğleden sonra başlayan hareketlilik akşam saatlerine doğru en üst seviyeye ulaştı. Ard arda havalanan 10’dan fazla F-16 savaş uçağı sınırı geçerek terör örgütü PKK’nın kamplarını bombalamaya başladı. Hedefte başta Kandil ve Zap’taki kamplar olmak üzere istihbarat çalışması sonucu belirlenen yerlerin olduğu kaydedildi.

Hava harekatına dair bilgiler PKK’ya yakın internet sitelerinde de yer alırken resmi makamlardan henüz bir açıklama gelmedi.

“BUNDAN SONRA KONUŞULMAZ, YAPILIR”
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Hakkari’nin Çukurca ilçesinde 12 askerin şehit olduğu mayınlı saldırıyla ilgili yaptığı açıklamada; “Bundan sonra konuşulmaz, yapılır.Artık her şeyi olunca göreceğiz. Ramazan ile ilgili sabrımız bitmiştir. Bundan sonra söz değil uygulama zamanıdır. Teröristlere buraları asla terketmeyeceğiz. Teröre mesafe koymayanlar da bedelini ödeyecekler” demişti.

AĞIR BOMBARDIMAN
2003’ten itibaren AB’nin isteğiyle PKK unsurlarına karşı hava operasyonunda kullanılan malzemeden çok farklı bir malzeme kullanılıyopr. Bugün Başbakan’ın yaptığı konuşmadan da bunu çıkartabaliriz. Ağır bombardıman malzemesi kullanılıyor. ABD’nin Afganistan’da yapmış olduğu ve bugüne kadar Türkiye ve ABD haricinde kullanılmayan malzeme kullanılıyor. Bu çok önemli bir detay. Bu malzemenin günlerden beri Diyarbakır’a depolandığı ve bu bombardımanın önümüzdeki günlerde de devam edeceğine dair bilgiler var.

Etiketler: » » » » » » » » »
Share
484 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+2 = ?