logo

kurumsal hosting
24 Temmuz 2011

Google+ (Plus) İstatistikleri

Google+ henüz çok yeni ve alternatiflerine göre hala oldukça küçük ama hızlı yükselişi dikkatleri çekiyor. Larry Page 14 Temmuz’da G+ kullanıcılarının 10 milyonu geçtiğini açıklamıştı. Acestory.com kurucusu ve kendisini “gayri resmi G+ istatistikçisi” ilan eden Paul Allen 20 Temmuz tarihli G+ gönderisinde üye sayısının 18 milyona ulaştığını hesapladığını söyledi.

Yani Allen’ın hesaplarına göre G+; 7 gün içerisinde yaklaşık 8 milyon yeni kullanıcı kazandı. Buna göre G+ şu anda ortalama olarak her gün 1 milyondan fazla, her saat ise 50 bine yakın yeni üye elde ediyor. Hala sadece davetiye ile yeni üye kabul eden bir site için oldukça etkileyici rakamlar…

G+’ın ziyaretçi istatistikleri ile ilgili yeni verileri ise Experian Hitwise paylaştı. Bu istatistiklere göre G+ geçtiğimiz hafta toplam 1,8 milyar ziyaretçiyi ağırlamış ve bu rakamla ABD’nin 42. dünyanın ise en çok ziyaret edilen 638. sitesi konumunda Ziyaretçilerin yaş gruplarında ise sürpriz yok: G+’a özellikle genç kullanıcılar büyük ilgi gösteriyorlar. Tüm ziyaretçilerin yaklaşık %39′u 25-34 yaş grubuna dahil.

Sonuç olarak; 18 milyon civarı kullanıcı ve 1,8 milyar haftalık ziyaret bu kadar kısa sürede oldukça etkileyici rakamlar. Ama G+’ın asıl etkisini Eylül – Ekim aylarında göstermeye başlayacağı tahmin ediliyor.
Kaynak:webrazzi

Not: Google+ (Plus) Davetiyesi isteyenler konu altına yorum yaparlarsa davetiye gönderebilirim.

Etiketler: » »
Share
548 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+4 = ?
302 Found

Found

The document has moved here.


Apache Server at www.backlinktr.biz Port 80