logo

kurumsal hosting
08 Temmuz 2011

Facebook meydan dayağı

Adana’da 16 yaşındaki Hadi S., Facebook’ta tanıştığı kızı tehditle buluşmaya zorlayınca, buluşma yerine giden kızın ağabeyi ve arkadaşlarınca linç edilmek istendi.

Neşet KARADAĞ / ADANA (AHT)

Sokak ortasında dayak yiyen Hadi S. vatandaşların yardımıyla bir işyerine sığınarak canını kurtardı. Hadi S., bir süre önce bir arkadaşının vasıtasıyla ismi açıklanmayan 16 yaşındaki bir kız ile Facebook’ta görüşmeye başladı. Hadi S., arkadaşlığını ilerletmek için genç kız ile buluşmak istedi. İddiaya göre buluşma teklifi devamlı reddedilen Hadi S., öfkelenip bu kez tehditle, kızın buluşma yerine gelmesini istedi. Kız, durumu ağabeyine bildirdi. Ağabeyi de arkadaşlarını toplayarak, kız kardeşiyle İnönü Parkı’na gitti. Buluşma yerine gelen Hadi S., Facebook’ta görüştüğü kızın yanında ağabeylerini görünce kaçmaya başladı.

ŞİKÂYETÇİ OLMADI
Ziyapaşa Bulvarı’nda 4 kişi Hadi S.’yi yakalayıp tekme tokat döverek linç etmek istedi. Vatandaşların kavgayı ayırmaya çalışması üzerine saldırganlar, “Bacımız nerede, nereye kaçırdın?” diye bağırıp yumruklayarak yere düşürdükleri genci feci şekilde dövmeye devam ettiler. Kan içinde kalan Hadi S., vatandaşların yardımıyla bir işyerine sığınarak canını kurtardı. Olay yerine polislerin gelmesi üzerine saldırganlar kaçtı. Polis Merkezi’ne götürülen Hadi S., kendisini dövenlerden şikâyetçi olmadığını belirterek, “Bir yanlış anlaşılma sonucu beni dövdüler. Kimseden şikâyetçi değilim” dedi. Hadi S. hastaneye götürülüp tedavi edildikten sonra serbest bırakıldı.

Etiketler: » » »
Share
546 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+8 = ?