logo

kurumsal hosting
03 Ağustos 2011

9 yaşındaki çocuğa pitbull saldırdı

Pitbull’u bıçakla öldürüp küçük kızı ağzından aldı.
Bağcılar Kazım Karabekir Mahallesi‘nde bisikletli bir gence ait olduğu tahmin edilen Pitbull cinsi köpek, evlerinin önünde babaannesinin kucağında oturan 9 yaşındaki kız çocuğuna saldırdı. Gece 00.30’da meydana gelen olayda saldırdığı küçük kızı bacaklarından ve göğsünden yaralayan Pitbull, mahalle sakinlerinin sopalarla vurmasına rağmen kızı bırakmadı. Çığlıklar üzerine evinden çıkıp yardıma koşan 35 yaşındaki Nebi Doğutaş, kızı köpeğin ağzından kurtaramayınca bir komşusunun verdiği bıçakla Pitbull’u 10 yerinden bıçaklayarak öldürdü. Yaralanan küçük kız, ailesi tarafından kaldırıldığı özel hastanede ilk müdahalesi yapıldıktan sonra Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi.

Küçük kızı ölümün eşiğinden alan nakliyeci komşu Nebi Doğutaş, mahalle sakinleri tarafından “kahraman” ilan edildi. Doğutaş, “Ben insanlık görevimi yaptım. Ya köpek kızı öldürecekti, ya da ben köpeği. Köpek son ana kadar kızı bırakmadı. Yerimde kim olsa aynı şeyi yapardı” dedi. Mahalledeki çocuklardan biri ise olayı şöyle anlattı “Gece yarısı mahallede evlerimizin önünde otururken bisikletli bir çocukla birlikte arkasından gelen köpeği gördük. Çocuğun “kaçın abla köpek saldırıyor” diye bağırması üzerine biz kaçtık. Ancak köpek babaannesinin kucağında oturan kız çocuğuna saldırdı. Mahalledeki vatandaşlar çocuğu kurtarmaya çalıştıysa da başarılı olamadı. Sonra köpek bıçaklanarak etkisiz hale getirildi.”

BABA TATLISU ÖFKELİ: PİTBULL’A BELEDİYE EL KOYMALI

Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ortopedi Travmatoloji Kliniği’nde tedavisi süren Nazlıcan Tatlısu’nun babası Yıldıray Tatlısu, ”Köpek, önce annemin üzerine atlıyor. Annemi birkaç sefer yere vuruyor, daha sonra kızımın bacağını tutuyor. Köpek çocuğu boğarken komşular bir şekilde yetişip çocuğu köpeğin elinden alıyor” dedi.

Kızının bacağından ciddi şekilde yaralandığını ifade eden Tatlısu, kızı Nazlıcan Tatlısu‘nun gece boyunca yoğun bakım servisinde tutulduğunu söyledi. Tatlısu, ”Yoğun bakımdan çıkıp hayati tehlikeyi atlattı ama doktorlar henüz bir şey demiyor. Bunu yetkililere duyuruyorum, bu şekildeki olaylara el koymalarını istiyorum. Hem de bir Pitbull köpeği. Biliyorsunuz ki bu köpeklerin beslenmesi yasak. Bunlara belediyelerin ve yetkililerimizin el koymasını istiyoruz” diye konuştu. Kızının tüm mahalleli tarafından birlikte kurtarılığını vurgulayan Tatlısu, köpeğin henüz sahibinin yakalanamadığını ancak emniyet ile yetkililerin konuyu araştırdığını ve kızının birkaç gün daha tedavi altında tutulacağını söyledi.

Etiketler: » » » »
Share
561 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+10 = ?